Teamowe zawody spinningowe o „Puchar Prezesa Okręgu PZW w Olsztynie” - 8 września 2024 r. Jezioro Ełckie

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie informuje, że w dniu 8 września 2024 r. na jeziorze Ełckim odbędą się teamowe zawody spinningowe o „Puchar Prezesa Okręgu PZW w Olsztynie”.

Zawody rozegrane zostaną w formule teamowej (2 osoby) z łodzi, w jednej 6-cio godzinnej turze.

Prawo startu mają członkowie Okręgu PZW w Olsztynie z opłaconą składką członkowską PZW na 2024 rok.

Zezwolenie na wędkowanie na jeziorze Ełckim zawodnicy opłacają we własnym zakresie.

Zapisy na zawody przyjmowane są do 4 września 2024 r. do godz. 15.00 pod numerem telefonu: 661 284 060 lub poprzez Messengera Przy zgłoszeniu należy podać nazwiska zawodników oraz nazwę teamu koła/klubu (team – 2 osoby).

- Teren zawodów: jezioro Ełckie. Telefon kontaktowy w sprawie łowiska i dojazdu: 502 402 065.

- Dopuszczone są silniki spalinowe i elektryczne bez ograniczeń mocy.

- Łodzie (min. 3,60 m) oraz pontony ze sztywną podłogą (min. 3,60 m).

- Zbiórka do godz. 7.00. na nowej Plaży Miejskiej w Ełku (ul. Maksymiliana Marii Kolbe).

- Do godz. 7.20 każda załoga musi potwierdzić udział w zawodach u Sędziego Głównego (każdy zawodnik musi posiadać przy sobie: legitymację z opłaconą składką członkowską PZW Olsztyn na 2024 rok, kartę wędkarską i zezwolenie na amatorski połów ryb na jeziorze Ełckim w dniu zawodów. W przypadku braku któregokolwiek dokumentu – zawodnik nie zostanie dopuszczony do zawodów).

- O godz. 7.30 – odprawa techniczna.

- O godz. 7.45 - wypuszczenie jednostek pływających. Wszystkie łodzie w czasie startu będą znajdować się w wyznaczonej strefie.

- O godz. 8:00 - start zawodów - początek łowienia.

- Tura zawodów trwać będzie 6 godzin (8.00-14.00) do godziny 14.30 spłynięcie na start oraz zameldowanie o tym fakcie do Sędziego Głównego.

- 14.30 -15.30 – ciepły posiłek na miejscu

- 15.30 – ogłoszenie wyników i zakończenie zawodów

Zawody sędziowane będą przy użyciu smartfonów wykorzystując aplikację WhatsApp lub Facebook Messenger - mobilny komunikator społecznościowy. Każda drużyna musi zainstalować komunikator w telefonie.

Zawodnicy zobowiązani są podczas trwania zawodów do posiadania niezbędnego i wymaganego wyposażenia ratowniczego na każdej łodzi.

Zawody zostaną rozegrane na „żywej rybie”.

Każdy Team musi posiadać siatkę do przetrzymywania ryb lub bakistę przystosowaną do przechowywania ryb. Ryby powinny być przechowywane do momentu potwierdzenia przez sędziego czy ryba została zaliczona. Po informacji od sędziego ryba zgłoszona musi być natychmiast wypuszczona.

Uwaga! Po stwierdzeniu przez Sędziego Głównego, że dana ryba była już zgłaszana przez team, wówczas następuje dyskwalifikacja teamu z zawodów.

W czasie trwania zawodów obowiązuje całkowity zakaz dopływania do brzegu lub innej łodzi (z wyjątkiem łodzi sędziowskiej).

Zakaz używania jako przynęty, żywej lub martwej ryby.

Wędka uzbrojona tylko w jedną sztuczną przynętę.

Zakaz łowienia ryb w pionie oraz zakaz łowienia w trollingu.

Po złowieniu miarowej ryby natychmiast przykładamy rybę do miary, robimy zdjęcie, które wysyłamy sędziemu. Po zaliczeniu rybę wypuszczamy do wody. Ryba w dobrej kondycji musi odpłynąć.

Odległość łodzi od łodzi 75 m.

Do punktacji zalicza się 15 sztuk najdłuższych ryb złowionych przez team.

Punktacja ryb:

- okoń – wymiar 20 cm – 100 pkt + 20 pkt za każdy dodatkowy cm