Teamowe zawody spinningowe o Puchar Koła PZW Olsztyn - Łosoś - 25.08.2024 r. Jezioro Gugowo

1. Teamowe zawody spinningowe o Puchar Koła PZW Olsztyn - Łosoś odbędą się w dniu 25 sierpnia 2024 r. (niedziela) na jeziorze Gugowo.

2. Zawody rozegrane zostaną zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego PZW w klasyfikacji teamowej z łodzi, w jednej 6-godzinnej turze. Uwaga! Zakaz używania jednostek pływających z silnikiem spalinowym.

3. Prawo startu mają członkowie Koła PZW Olsztyn Łosoś z opłaconym składkami na 2024 rok (składka członkowska PZW oraz zezwolenie na wędkowanie na jeziorze Gugowo min. 1-dniowe z brzegu i łodzi).

4. Zapisy na zawody przyjmowane są do 22. sierpnia 2024 r. (czwartek) do godz. 15.00 pod numerem telefonu Artur: 798 978 856 lub poprzez Messengera. Przy zgłoszeniu należy podać nazwiska zawodników oraz nazwę teamu (team – 2 osoby).

5. Zbiórka do godz. 7.00 na parkingu przy jeziorze Gugowo (lokalizacja: 53.641316, 20.132693). Uwaga! Prosimy o punktualne i wcześniejsze przybycie.

6. Organizator nie zapewnia środków pływających i ratowniczych.

7. Zawody zostaną rozegrane na „żywej rybie”. Każdy team musi posiadać siatkę do przetrzymywania ryb lub bakistę przystosowaną do przechowywania ryb. Ryby powinny być przechowywane do momentu potwierdzenia przez sędziego czy ryba została zaliczona. Po informacji od sędziego ryba zgłoszona musi być natychmiast wypuszczona.

Uwaga! Po stwierdzeniu przez Sędziego Głównego, że dana ryba była już zgłaszana przez team, wówczas następuje dyskwalifikacja teamu z zawodów.

8. Zawody będą trwać 6 godzin (7.30-13.30).

9. Organizator nie zapewnia środków pływających - każdy team sam we własnym zakresie musi zorganizować sobie łódkę lub ponton.

Uwaga! Jeśli nie macie pary do teamu a macie łódź i odwrotnie – to prosimy o taką informację będziemy Was parować.

10. Zakaz używania jako przynęty żywej lub martwej ryby.

11. Wędka uzbrojona tylko w jedną sztuczną przynętę.

12. Zakaz łowienia ryb w pionie i zakaz łowienia w trollingu.

13. Zawody sędziowane będą przy użyciu smartfonów wykorzystując aplikację WhatsApp lub Facebook Messenger - mobilny komunikator społecznościowy. Każdy team musi zainstalować komunikator w telefonie.

14. Do punktacji zalicza się 15 sztuk ryb wybranych przez team.

15. Punktacja ryb:

szczupak/sandacz – wymiar 50 cm – 750 pkt. + 50 pkt. za każdy cm wzwyż