Otwarte towarzyskie zawody spławikowe "III Puchar Warmii i Mazur"- za nami!

W dniu 15 września 2024 r. na Kanale Szymońskim Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie zorganizował otwarte zawody spławikowe "III Puchar Warmii i Mazur".

W zawodach wystartowały 26 dwuosobowe drużyny (52 zawodników).

Zawody rozegrane zostały w klasyfikacji drużynowej (2 zawodników w dwóch oddzielnych sektorach) zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego PZW w dyscyplinie spławikowej.

Tura zawodów trwała 4 godziny (10.00-14.00).

W sumie 52 zawodników złowiło ponad 155 kg ryb (średnia na drużynę blisko 6 kg).

Największą rybę zawodów złowił Łukasz Adamowski - leszcz 37,0 cm.

III Puchar Warmii i Mazur wygrała drużyna w składzie: Marek Zieliński i Łukasz Adamowski

i z wynikiem 2 pkt. i wagą 11 500 g. Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie: Marcin Ptaszkowski i Sławomir Lewandowski (4 pkt., waga 10 720 g). Trzecie miejsce przypadło dla drużyny: Tadeusz Wiziecki i Jan Sawczuk (6 pkt., waga 7 355 g).

Gratulacje dla zwycięzców a wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za miłą i koleżeńską atmosferę.

Słowa podziękowania kierujemy do: Adam Kozłowski, Leszek Boruczkowski i Andrzej Kun za pomoc w organizacji i sędziowaniu niniejszych zawodów.