Klubowe i Kołowe Mistrzostwa Okręgu PZW Olsztyn w wędkarstwie spławikowym 2024 - za nami! Kanał Mazurski 08.06.2024 r.

W dniu 8 czerwca 2024 r. Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie zorganizował na Kanale Mazurskim zawody wędkarskie "Klubowe i Kołowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Olsztynie w wędkarstwie spławikowym 2024".

W zawodach wzięło udział 11 drużyn (33 zawodników) z następujących Kół i Klubów PZW: Korsze-Miasto, Szczytno-Sum, Kętrzyn Farel-Philips, ERROR Team - Wędkarstwo Wyczynowe, Koło Kleń Olsztyn, Koło PZW nr 54 Olsztyn Łosoś, PZW Koło ,, Okoń " w Olecku, Koło nr.29 Lidzbark Warmiński Kom. Garnizonu.

Zawody rozegrano w jednej czterogodzinnej turze, w trzech sektorach po 11 zawodników.

Wśród złowionych ryb dominował mały leszcz, poza tym zawodnicy łowili płoć, okonia i wzdręgę. Wszystkie ryby po zważeniu z powrotem wypuszczono do wody.

W sumie zawodnicy złowili 82 875 g ryb.

Największą rybę zawodów złowił Tomasz Hornowski - leszcz 33,5 cm

Drużynowym Mistrzem Okręgu na 2024 rok zostało Koło PZW Kętrzyn Farel Philips w składzie: Józef Kliszewicz, Artur Kurek, Robert Pupel z wynikiem 12 punktów sektorowych i wagą 8 875 g. I Wicemistrzem Okręgu został Klub Error Team 2 w składzie: Łukasz Adamowski, Piotr Lindemann, Marek Zieliński z wynikiem 13 punktów sektorowych i wagą 10 530 g. II Wicemistrzem Okręgu zostało Koło PZW Szczytno-Sum w składzie: Ryszard Bureta, Krzysztof Zieliński, Arkadiusz Borkowski z wynikiem 13 sektorowych i wagą 8 065 g.

Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za przybycie oraz za miłą i koleżeńską atmosferę. Do zobaczenia na kolejnych zawodach.