Klubowe i Kołowe Mistrzostwa Okręgu PZW Olsztyn 2024

Klubowe i Kołowe Mistrzostwa Okręgu PZW Olsztyn w wędkarstwie spławikowym 2024 - za nami!

Kanał Mazurski 08.06.2024 r.

W dniu 8 czerwca 2024 r. Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie zorganizował na Kanale Mazurskim zawody wędkarskie "Klubowe i Kołowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Olsztynie w wędkarstwie spławikowym 2024".

W zawodach wzięło udział 11 drużyn (33 zawodników) z następujących Kół i Klubów PZW: Korsze-Miasto, Szczytno-Sum, Kętrzyn Farel-Philips, ERROR Team - Wędkarstwo Wyczynowe, Koło Kleń Olsztyn, Koło PZW nr 54 Olsztyn Łosoś, PZW Koło "Okoń " w Olecku, Koło nr.29 Lidzbark Warmiński Kom. Garnizonu.

Zawody rozegrano w jednej czterogodzinnej turze, w trzech sektorach po 11 zawodników.

Spokojna woda, super pogoda i rywalizacja fair play pozwoliły wędkarzom w rozegraniu emocjonującej rywalizacji i integracji klubów, kół wędkarskich z Okręgu Olsztyńskiego.

Dobre wyszkolenie zawodników sprawiało, że w trakcie upływającego czasu zawodów nie był znany faworyt co jeszcze bardziej potęgowało ostrą rywalizację do samego końca.

Po skrupulatnym podliczeniu wyników ostatecznie mistrzem klubowych, kołowych mistrzostw okręgu PZW Olsztyn w wędkarstwie spławikowym zostało Koło nr 18 Farel-Philips Kętrzyn z 12 punktami w składzie Józef Kliszewicz, Robert Pupel, Artur Kurek. Naszą drużynę od samego początku zawodów dopingował, wspierał i motywował Prezes koła Mariusz Purzycki i W-ce Prezes Romuald Markowski co przełożyło się na wynik rywalizacji. Serdecznie dziękujemy organizatorom zawodów, sędziom i wszystkim wędkarzom za uczestnictwo w zawodach i mile spędzony czas w tak doborowym towarzystwie.

Z pozdrowieniem wędkarskim od Zarządu Koła nr 18 Farel-Philips Kętrzyn.